Discussion about this post

User's avatar
David Stroe's avatar

Săli de net cu mIRC și lupta pentru statut în canalele publice. Site-uri masive cu conținut nemoderat, dar curatotiat; genul pe care astăzi nici persoanele adulte nu l-ar accepta în viața lor. Joculețe în Flash și carnețele cu link-uri utile pentru că nu exista Google sau altceva de anvergura cataloagelor indexate și răsfoibile de azi. Sălile de jocuri și experiența unui multi-player în care toți erau prezenți în aceeași încăpere. Și ulterior rețelele de cartier, înainte de monopolul UPC și RDS.

Octav Vasilescu's avatar

Îmi făcusem un mega playlist în Winamp, iar într-o zi mi-a crăpat aplicația și am pierdut tot. Trist cu adevărat

No posts

Ready for more?